Ortis

Slideshow Image
Drewno klejone trój lub czwórwarstwowo sosnowe lub mahoń meranti poddane jest obróbce mechanicznej na nowoczesnej linii technologicznej sterowanej komputerowo, gwarantującej utrzymanie wysokich parametrów oraz dokładność strugania do 0,01 mm. Cały proces profilowania przebiega w systemie ciągłym a drewno podawane jest poprzez przekaźniki rolkowe z obrabiarki na obrabiarkę, dzięki czemu nie jest narażone na obicia i zniszczenia. Wszystkie parametry sterowane są za pomocą programu komputerowego, bez ingerencji człowieka.
Zabezpieczenie połączeń czopowych.
Na wszystkie połączenia czopowe ramiaków, w miejscach gdzie występuje przecięcie poprzeczne drewna, stosowany jest środek zabezpieczający “Flex”. Dzięki tej akrylowej masie przekroje drewna nie wchłaniają wilgoci. W zdecydowany sposób wpływa to na długowieczność drewna.
Okna szklone są pakietami niskoemisyjnymi o współczynniku Rw=32dB (dźwiękoszczelność) i U=1,1 W/m2K (przenikalność termiczna) lub niższym. Dostępna jest cała gama szyb antywłamaniowych, dźwiękoszczelnych, przeciwsłonecznych i ornamentowych.
Okucia obwiedniowe uni-jet niemieckiej firmy G-U, które w standardzie posiadają mikrowentylację oraz zaczep antywłamaniowy w skrzydle uchylno-rozwiernym.
Klamki Hoppe Secustik wyposażone w opatentowany mechanizm blokujący, skutecznie poprawiają zabezpieczenie przed włamaniem.
Użycie termoplastycznej uszczelki ceratowo-piankowej firmy Schlegel, wydłuża trwałośći poprawia szczelność.
Okna Ortis posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty dopuszczające na rynek polski a także rynki europejskie.
Cztery warstwy malowania: impregnacja, podkładowanie, międzywarstwa i warstwa nawierzchniowa nadają ostateczną barwę a także zabezpieczają drewno, gwarantując trwałość i długowieczność powłoki. Na specjalne zamówienie możliwe jest w niektórych gatunkach drewna zastosowanie techniki olejowania stolarki.